Монтана загуби баража за място в Първа лига

Монтана не успя да се класира за елита за втора поредна година

Монтана не успя да се класира за елита за втора поредна година, като загуби баража срещу Витоша Бистрица с 3:0.

Първите няколко минути от мача бяха за тима от Бистрица. След четвърт час игра дойде и първият удар към една от двете врати. Отправи го Ивайло Лазаров, който изпрати истински снаряд към вратаря Ивайло Василев, но топката попадна в тялото на Айтов и излезе в корнер.

Втората част започна отлично за символичните домакини. В 51-ата минута Стефан Христов овладя необезпокояван от никого, веднага потърси пас към Долапчиев и нападателят стреля от границата на малкия пеналт и откри резултата.

В 69-ата минута дойде и ключовият момент от двубоя, когато на терена се появи Емил Гъргоров. Той замени голмайстора Григор Допалчиев.

В 90-ата минута, влезлият като резерва Емил Гъргоров се възползва от грешка на Василев, който не успя да улови оставена от Айтов топка, и покачи на 2:0.

Крайният резултат оформи Гъргоров с втория си гол в мача. Той получи извеждащ пас с пета от Христов в третата минута на добавеното време и с удар в левия ъгъл оформи крайното 3:0.

Зa още новини, снимки и видео харесайте страницата ни във Facebook. Там очакваме вашите коментари и сигнали.