Специализираната операция на пътна полиция бе реализирана с цел подобряване безопасността и организацията на движение с приоритет спазване на правилата по автомагистралите и скоростните пътища.
В хода на акцията е следено за недопускане спиране на пътните превозни средства за престой или за паркиране извън специално обозначените за това места.
При осъществения контрол на територията на област Монтана са проверени 968 МПС и 1 172 пътници. Установени са 235 нарушения на Закона за движение по пътищата, за които са съставени 122 акта и 113 глоби с фиш. Глобените за неизползавне на обезопасителин системи, колани и каски са 30. Заловени са 3-ма водачи след употреба на алкохол, като двама от от тях с над 1,2 промила. Седналите зад волана неправоспособни водачи са 11.
В хода на акцията са установени още 180 други законови нарушения.
За още новини, видео и снимки се абонирайте за нашата facebook страница.