Кариана отстъпи с 1:2 от Пирин

Кариана отстъпи с 1:2 на собствен терен от Пирин (Благоевград) в дербито на XIII кръг от първенството на Втора професионална лига. Загубата е първа на стадиона в монтанското село Ерден за водения от треньора Веселин Великов северозападния тим и втора от началото на сезона. Въпреки това отборът запази лидерската си позиция във временното класиране.

При първия си удар в очертанията на вратата гостите поведоха. Това стана малко преди края на първото полувреме, когато след продължително разиграване топката попадна у Преслав Йорданов и централният нападател с фалцов удар изненада вратаря Павел Станев, който от футболистите пред себе си не успя да разгадае добре ситуацията.

След почивката играта остана двуостра. В 68-та мин. далечен шут на Емануил Личев бе избит в тъч от вратаря на Пирин. Малко след това и вратарят на Кариана се намеси авторитетно, спасявайки удара на Карачанаков. В 82-та мин. Красимир Станоев удвои преднината на пиринци, като преди да влезе в мрежата топката се отби от лявата греда.

В последната минута на редовното време Евгени Игнатов-Бамзе центрира от ляво, топката стигна до защитника на карианци Ангел Цолов, той я спря на гърди и нанесе силен удар от въздуха, при който топката се отклони от тялото на Личев и спря в мрежата. За нещо повече обаче не стигна времето на домакините.

Зa още новини, снимки и видео харесайте страницата ни във Facebook. Там очакваме вашите коментари и сигнали.