Монтана загуби от ЦСКА с 1:2 на „Огоста“

Монтана загуби от ЦСКА с 1:2 на
Снимка: chervenkarton.com

ЦСКА постигна втора поредна победа в efbet Лига, след като се наложи с 2:1 при гостуването на Монтана от 12-ия кръг на първенството. Али Соу прекъсна своята голова суша и донесе победата на „червените“ с гол в 76-ата минута. Преди това ЦСКА поведе в резултата след автогол на Раян Сенхаджи. За домакините почетното попадение отбеляза Николай Минков.

Отборът на Монтана не бе воден от старши треньора Никола Спасов, тъй като той е с коронавирус.

ЦСКА поведе в резултата в 8-ата минута. Греъм Кери проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на Монтана, където Раян Сенхаджи в опита да изпревари Ахмед Ахмедов си отбеляза автогол, пращайки топката във вратата на Марин Орлинов.

ЦСКА удвои своята преднина в 76-ата минута. Тиаго Родригес пусна отличен извеждащ пас към Али Соу, който изскочи сам срещу Марин Орлинов и прати топката под пложа и във вратата му. По този начин гамбийският нападател спря над 13-часовата си серия без отбелязан гол.

Монтана бързо успя да върне интригата в мача. В 78-ата минута Сергей Георгиев проби в наказателното поле на ЦСКА и от малък ъгъл стреля, но Густаво Бусато успя да спаси. След това при добавката Николай Минков не сбърка и прати топката във вратата на бразилеца.

С тази победа ЦСКА се изкачи на трето място във временното класиране с 21 точки, докато Монтана е единадесети с 12 точки.

В следващия кръг ЦСКА се изправя срещу Левски, а Монтана гостува на Берое.

Монтана – ЦСКА 1:2

0:1 Раян Сенхаджи (автогол) 8′

0:2 Али Соу 76′

1:2 Николай Минков 78′

Монтана: 1. Марин Орлинов – 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 5. Раян Сенхаджи, 24. Давид Кики – 20. Димитър Илиев, 10. Владимир Айтов (79′ – 13. Йордан Йорданов) – 23. Сергей Георгиев, 22. Стефан Каменов (64′ – 16. Николай Цветков), 11. Николай Минков – 9. Билал Бари

резерви: 30. Благой Макенджиев, 15. Преслав Петров, 7. Ивелин Илиев

старши треньор: Светлан Кондев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику (90+1′ – 26. Валентин Антов) – 21. Амос Юга, 20. Тиаго Родригес (к) (87′ – 10. Стефано Белтраме) – 8. Греъм Кери (87′ – 30. Георги Йомов), 23. Ахмед Ахмедов (70′ – 3. Жеферсон), 7. Енрике Рафаел (70′ – 24. Джером Синклер) – 22. Али Соу